Obrázek si zvětšete |
Nerozumíme, proč na webu Ekoltesu nejsou vyvěšeny informace, za co konkrétně při péči o zeleň v Hranicích zodpovídá. Snad by mělo být i v zájmu sedmi politiků, kteří tam "hájí zájmy občanů města" budovat důvěru občanů k městské firmě. Přikládáme malý výtah z tzv. Rámcové smlouvy, kterou se Ekoltes zavazuje zajišťovat městu některé služby. V tomto případě se jedná o sekání trávy. Navazujeme tím na naše 2 předchozí příspěvky.
Jak už mluvčí města zmínil, jsou ozeleněné plochy rozděleny do tří kategorií. Rozdělení je patrné z prvního obrázku.
Kolikrát mají být plochy jednotlivých kategorií a kdy ošetřeny je patrné z druhého obrázku. V této části mluvčí města ve svém článku v Deníku plácal. Podívejme se tedy na harmonogram sečení podrobněji.
Obrázek si zvětšete |
Na první pohled jsou patrné nedostatky harmonogramu. Poslední seč by bylo korektnější nazývat "sběr listí do vaků sekaček". Reálně se tedy ve smlouvě jedná podle jednotlivých kategorií jen o 4, 2 a jednu seč trávy za rok (když ono to už ale nevypadá tak krásně).
Druhý závažný nedostatek spatřujeme v načasování sečí. Nejčastěji se má tráva podle smlouvy sekat v době, kdy přestává růst, resp. už neroste vůbec.
Vezměme příklad sečí v lokalitách 1. kategorie: Do července pouhé 2 seče (to už mnozí z nás mají za sebou dvoje sena). Následují seče v srpnu, září, říjnu. Není divu, že se některé neprovedou, aniž to někdo zaregistruje. Nebyla by logičtější 3 sečení do 15.července a poté v srpnu a říjnu? A že reptají lidé na sídlištích, pokud do konce července proběhnou jen dvě seče (někdy možná ani to ne), se vůbec není co divit.
Smlouvu schválili Ing. Radek Hlavinka, předseda představenstva Ekoltesu a Ing. Radka Ondriášová, starostka města.
(red)
1 komentář:
Doporučuji zřídit na sídlištích něco jako osadní výbory, které by si například údržbu zeleně organizovaly samy. Za peníze, které za sečení platí město Ekoltesu.
MN
Okomentovat